Вызначаны пераможцы сельскагаспадарчага спаборніцтва па выніках 2021 года

11:00 / 20.11.2021
847

Пераможцы ў раслінаводстве і жывёлагадоўлі:

1 месца – КСУП “Гудагай”;

2 месца – КСУП “Гервяты”.


РАСЛІНАВОДСТВА

Пераможцы спаборніцтва сярод камбайнераў:

1 месца – Віталь Мілэйша і Аляксандр Змітровіч з КСУП “Гудагай”;

1 месца – Яўген Грабоўскі і Аляксандр Ермаковіч з КСУП “Гудагай;

2 месца – Дзмітрый Янковіч з КСУП “Гервяты”.


Пераможцы спаборніцтва сярод вадзіцеляў:

1 месца – Валерый Вялікі з КСУП “Гервяты”;

2 месца – Марыян Масойць з КСУП “Варняны”;

3 месца – Уладзімір Грынцэвіч з КСУП “Варняны”.


Пераможцы спаборніцтва сярод зернесушыльшчыкаў:

Віталь Андрушкевіч і Вадзім Адамковіч з КСУП “Гудагай”.


Пераможцы спаборніцтва на корманарыхтоўцы:

1 месца – Міхаіл Лашчонак з КСУП “Гудагай”;

2 месца – Сяргей Філімоненка з КСУП “Гервяты”;

3 месца – Мікалай Капуста з РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.


Пераможцы спаборніцтва сярод вадзіцеляў на адвозцы зялёнай масы:

1 месца – Пётр Сяргей з КСУП “Гудагай”;

2 месца – Іван Адамковіч з КСУП “Гудагай”,

3 месца – Анджэй Ясевіч з КСУП “Гервяты”.

2.jpg

ЖЫВЁЛАГАДОЎЛЯ

Пераможцы спаборніцтва сярод аператараў машыннага даення ў даільных залах малочна-таварных комплексаў:

1 месца – Ларыса Гілевіч, Алена Дзямідчык, Ганна Праўлуцкая з МТК “Рымдзюны” КСУП “Гервяты”, якія надаілі ад каровы 7 381 кілаграм малака (+266 кг);

2 месца – Вераніка Люковіч, Ірына Алітойць з МТК “Дайлідкі” КСУП “Гервяты”, якія надаілі ад каровы 6 907 кілаграмаў малака (+145 кг);

3 месца – Рамуальда Печатоўская, Аксана Трыбоцкая, Юлія Гайдукевіч з МТК “Падольцы” РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”, якія надаілі ад каровы 4 681 кілаграм малака (узровень 2020-га).


Пераможцы спаборніцтва сярод аператараў машыннага даення малочна-таварных ферм:

1 месца – Ганна Сцефановіч з МТФ Ліпнішкі” КСУП “Гудагай”, якая надаіла ад каровы 6 830 кілаграмаў малака (+253 кг);

2 месца – Валянціна Алёкса з МТФ “Дравянікі” КСУП “Гудагай”, якая надаіла ад каровы 6 273 кілаграмы малака (+311 кг);

3 месца – Святлана Вяржынская з МТФ “Міцюны” КСУП “Гервяты”, якая надаіла ад каровы 5 786 кілаграмаў малака (+1кг).


Лепшыя жывёлаводы па дарошчванні і адкорме буйной рагатай жывёлы:

Вера Кацяш з комплексу па адкорме буйной рагатай жывёлы КСУП “Гервяты”;

Павел Карнэцкі з МТФ “Рукшаны” КСУП “Гудагай”;

Валянціна Лукша з МТК “Малі” КСУП “Гудагай”;

Віталь Заранковіч з фермы “Слабодка” КСУП “Гудагай”;

Наталля Андрушкевіч з фермы “Слабодка” КСУП “Гудагай”;

Уладзімір Бразевіч з фермы “Ізабеліна” КСУП “Гудагай”;

Рамуальд Раткевіч з фермы “Ізабеліна” КСУП “Гудагай”.

3.jpg

ЛЕПШЫЯ Ў ПРАФЕСІІ Ў СВАЁЙ АРГАНІЗАЦЫІ

Трактарысты-машыністы:

Аляксандр Замара і Іван Пашкевіч з КСУП “Гудагай”;

Віталь Трыбоцкі і Леанід Баран з РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”;

Леанід Ліпніцкі і Віктар Бабойць з КСУП “Гервяты”;

Андрэй Часнойць і Баляслаў Барадынка з КСУП “Міхалішкі”;

Уладзімір Мятлеўскі і Аляксандр Юркойць з КСУП “Варняны”;

Сяргей Туркін з КВУП “Астравецкая сельгастэхніка”.


Вадзіцелі:

Іван Печкур з КСУП “Гудагай”;

Гендрык Аўгуль з РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”;

Уладзімір Бараноўскі з КСУП “Гервяты”;

Эдуард Дзенюш з КСУП “Варняны”;

Станіслаў Мілашэвіч з КСУП “Міхалішкі”;

Іван Філіповіч з КВУП “Астравецкая сельгастэхніка”.

Работнікі абслугоўваючай і рамонтнай службаў :

Сяргей Кляпацкі, электрагазазваршчык КСУП “Гудагай”;

Эдуард Мураўскі, электрагазазваршчык КСУП “Гервяты”;

Валерый Скавародка, токар КСУП “Міхалішкі”;

Аляксандр Малашанкоў, токар РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”;

Уладзімір Багдановіч, вартаўнік-грузчык КВУП “Астравецкая сельгастэхніка”.


Спецыялісты ў раслінаводстве:

Наталія Безляповіч, брыгадзір вытворчай брыгады ў раслінаводстве КСУП “Гудагай”;

Яўген Янушкевіч, брыгадзір вытворчай брыгады ў раслінаводстве РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.


Спецыялісты ў жывёлагадоўлі:

Святлана Паршутовіч, брыгадзір вытворчай брыгады ў жывёлагадоўлі МТФ “Індрубка” КСУП “Гудагай”;

Анастасія Баер, брыгадзір вытворчай брыгады ў жывёлагадоўлі МТФ “Кялёйці” КСУП “Гудагай”.


Работнікі ветэрынарнай службы:

Святлана Бразевіч, вядучы спецыяліст па племянным уліку РУП СПЦЖ;

Руслан Стэх, ветурач КСУП “Гудагай”;

Уладзімір Гудойць, ветэрынарны фельчар КСУП “Гервяты”;

Надзея Шушко, загадчыца лабараторыі ветэрынарна-санітарнай эспертызы Астравецкай райветстанцыі.


Эканаміст

Аксана Шостак, эканаміст па працы РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.


Бухгалтар

Яніна Гродзь, галоўны бухгалтар КСУП “Гудагай”.


Спецыялісты інжынернай службы:

Ігар Маркун, галоўны інжынер КСУП “Гервяты”;

Юрый Дзенюш, галоўны энергетык РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.


Вучні агракласаў

Уладзіслаў Кудзелка, СШ №1 г. Астравец;

Іван Вырва, СШ №1 г. Астравец;

Арцём Халецкі, СШ №1 г. Астравец.

1.jpg


Ганаровай граматай Астравецкага раённага Савета дэпутатаў адзначаны

Вацлаў Кандратовіч, трактарыст-машыніст КСУП “Гудагай”;

Міраслава Букель, жывёлавод МТК “Рытань” РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.


Падзячныя пісьмы Астравецкага раённага Савета дэпутатаў атрымалі:

Тэрэса Садоўская, галоўны бухгалтар упраўлення сельскай гаспадаркі і харчавання;

Іван Янушэўскі, трактарыст-машыніст КСУП “Міхалішкі”;

Генаефа Харкевіч, начальнік МТК “Газа” КСУП “Варняны”;

Людміла Стаціна, загадчыца зернескладам КСУП “Гервяты”;

Уладзімір Відзейка, жывёлавод МТФ “Кялёйці” КСУП “Гудагай”;

Сяргей Добыш, трактарыст-машыніст КСУП "Варняны";   

Тарэса Лойка, аператар машынага даення МТФ "Варона" КСУП "Варняны". 


Падзячнае пісьмо і Дыпломы Гродзенскага абкама прафсаюза работнікаў АПК за перамогу на абласных спаборніцтвах у раёне ўручылі

Марыне Івашка, старшыні прафсаюзнай пярвічнай агранізацыі КСУП “Гервяты”.


на нарыхтоўцы кармоў:

Рымантасу Трапшысу, трактарысту-машыністу КСУП “Гервяты”;

Сяргею Філімоненка, трактарысту-машыністу КСУП “Гервяты”;

Іосіфу Жэгарысу, камбайнеру РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.


Падзякі ад райкама прафсаюза работнікаў АПК атрымалі:

Вікторыя Юргелянец, намеснік дырэктара па ідэалагічнай рабоце КСУП “Гудагай”;

Уладзімір Буркевіч, ветэрынарны фельчар КСУП “Варняны”;

Мар’ян Таль, ветэрынарны ўрач РУП СПЦЖ;

Анжаліка Адамковіч, бухгалтар Астравецкай раённай ветэрынарнай станцыі;

Раман-Зянон Бразевіч, вадзіцель КВУП “Астравецкая сельгастэхніка”;

Святлана Кавалеўская, галоўны спецыяліст аддзела фінансавання, прагназавання і справаздачнасці ў АПК упраўлення сельскай гаспадаркі і харчавання;

Сяргей Вінсла, вадзіцель КСУП “Міхалішкі”;

Алена Бразевіч, аператар машыннага даення КСУП “Гудагай”;

Віктар Грымбоўскі, трактарыст-машыніст КСУП “Гудагай”;

Алег Мельнічук, машыніст экскаватара Астравецкага ПМС;

Галіна Шчамялёва, галоўны заатэхнік РУП "Астравецкі саўгас "Падольскі". 


Астравецкае раённае аб’яднанне прафсаюзаў адзначыла:

Надзею Сянюць, жывёлавода МТК “Газа” КСУП “Варняны”;

Гражыну Саўко, галоўнага ветэрынарнага ўрача КСУП “Гервяты”;

Вольгу Валэйка, аператара машыннага даення КСУП “Міхалішкі”;

Мар’яна Комара, брыгадзіра вытворчай брыгады ў раслінаводстве КСУП “Міхалішкі”;

Васіля Рудовіча, вадзіцеля Астравецкай раённай ветэрынарнай станцыі.


Беларускі саюз жанчын –

Наталлю Налівайка, спецыяліста па кадрах КСУП “Гудагай”;

Рэгіну Шафран, дыспетчара КСУП “Гервяты”;

Дануту Бразевіч, галоўнага спецыяліста сектара раслінаводства ўпраўлення сельскай гаспадаркі і харчавання;

Яўгенію Емяльян, агранома-насеннявода КСУП “Міхалішкі”;

Марыю Грынцэвіч, загадчыка фермы МТФ “Варона” КСУП “Варняны”;

Крысціну Захарэвіч, бухгалтара РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.


“Белая Русь” –

Марыю Лапуню, брыгадзіра вытворчай брыгады ў жывёлагадоўлі КСУП “Гервяты”;

Алену Бабойць, загадчыка зернескладам “Дайлідкі” КСУП “Гервяты”;

Валянціну Базюк, загадчыка сталовай КСУП “Гудагай”;

Аліну Буйчык, вартаўніка КСУП “Міхалішкі”;

Аксану Пешка, бухгалтара КСУП “Міхалішкі”.


Астравецкі райкам ГА БРСМ Граматамі адзначыў работу:

Аксаны Высоцкай, брыгадзіра жывёлагадоўчай брыгады КСУП “Гудагай”;

Аляксандра Баера, жывёлавода МТФ “Кялёйці” КСУП Гервяты”;

Валерыі Навіцкай, сакратар пярвічнай арганізацыі БРСМ у КСУП “Міхалішкі”.

4.jpg

Оставить комментарий
Текст сообщения*
Защита от автоматических сообщений