Вызначаны пераможцы сельскагаспадарчага спаборніцтва па выніках 2021 года
Пераможцы ў раслінаводстве і жывёлагадоўлі:
1 месца – КСУП “Гудагай”;
2 месца – КСУП “Гервяты”.
РАСЛІНАВОДСТВА
Пераможцы спаборніцтва сярод камбайнераў:
1 месца – Віталь Мілэйша і Аляксандр Змітровіч з КСУП “Гудагай”;
1 месца – Яўген Грабоўскі і Аляксандр Ермаковіч з КСУП “Гудагай;
2 месца – Дзмітрый Янковіч з КСУП “Гервяты”.
Пераможцы спаборніцтва сярод вадзіцеляў:
1 месца – Валерый Вялікі з КСУП “Гервяты”;
2 месца – Марыян Масойць з КСУП “Варняны”;
3 месца – Уладзімір Грынцэвіч з КСУП “Варняны”.
Пераможцы спаборніцтва сярод зернесушыльшчыкаў:
Віталь Андрушкевіч і Вадзім Адамковіч з КСУП “Гудагай”.
Пераможцы спаборніцтва на корманарыхтоўцы:
1 месца – Міхаіл Лашчонак з КСУП “Гудагай”;
2 месца – Сяргей Філімоненка з КСУП “Гервяты”;
3 месца – Мікалай Капуста з РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.
Пераможцы спаборніцтва сярод вадзіцеляў на адвозцы зялёнай масы:
1 месца – Пётр Сяргей з КСУП “Гудагай”;
2 месца – Іван Адамковіч з КСУП “Гудагай”,
3 месца – Анджэй Ясевіч з КСУП “Гервяты”.
ЖЫВЁЛАГАДОЎЛЯ
Пераможцы спаборніцтва сярод аператараў машыннага даення ў даільных залах малочна-таварных комплексаў:
1 месца – Ларыса Гілевіч, Алена Дзямідчык, Ганна Праўлуцкая з МТК “Рымдзюны” КСУП “Гервяты”, якія надаілі ад каровы 7 381 кілаграм малака (+266 кг);
2 месца – Вераніка Люковіч, Ірына Алітойць з МТК “Дайлідкі” КСУП “Гервяты”, якія надаілі ад каровы 6 907 кілаграмаў малака (+145 кг);
3 месца – Рамуальда Печатоўская, Аксана Трыбоцкая, Юлія Гайдукевіч з МТК “Падольцы” РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”, якія надаілі ад каровы 4 681 кілаграм малака (узровень 2020-га).
Пераможцы спаборніцтва сярод аператараў машыннага даення малочна-таварных ферм:
1 месца – Ганна Сцефановіч з МТФ Ліпнішкі” КСУП “Гудагай”, якая надаіла ад каровы 6 830 кілаграмаў малака (+253 кг);
2 месца – Валянціна Алёкса з МТФ “Дравянікі” КСУП “Гудагай”, якая надаіла ад каровы 6 273 кілаграмы малака (+311 кг);
3 месца – Святлана Вяржынская з МТФ “Міцюны” КСУП “Гервяты”, якая надаіла ад каровы 5 786 кілаграмаў малака (+1кг).
Лепшыя жывёлаводы па дарошчванні і адкорме буйной рагатай жывёлы:
Вера Кацяш з комплексу па адкорме буйной рагатай жывёлы КСУП “Гервяты”;
Павел Карнэцкі з МТФ “Рукшаны” КСУП “Гудагай”;
Валянціна Лукша з МТК “Малі” КСУП “Гудагай”;
Віталь Заранковіч з фермы “Слабодка” КСУП “Гудагай”;
Наталля Андрушкевіч з фермы “Слабодка” КСУП “Гудагай”;
Уладзімір Бразевіч з фермы “Ізабеліна” КСУП “Гудагай”;
Рамуальд Раткевіч з фермы “Ізабеліна” КСУП “Гудагай”.
ЛЕПШЫЯ Ў ПРАФЕСІІ Ў СВАЁЙ АРГАНІЗАЦЫІ
Трактарысты-машыністы:
Аляксандр Замара і Іван Пашкевіч з КСУП “Гудагай”;
Віталь Трыбоцкі і Леанід Баран з РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”;
Леанід Ліпніцкі і Віктар Бабойць з КСУП “Гервяты”;
Андрэй Часнойць і Баляслаў Барадынка з КСУП “Міхалішкі”;
Уладзімір Мятлеўскі і Аляксандр Юркойць з КСУП “Варняны”;
Сяргей Туркін з КВУП “Астравецкая сельгастэхніка”.
Вадзіцелі:
Іван Печкур з КСУП “Гудагай”;
Гендрык Аўгуль з РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”;
Уладзімір Бараноўскі з КСУП “Гервяты”;
Эдуард Дзенюш з КСУП “Варняны”;
Станіслаў Мілашэвіч з КСУП “Міхалішкі”;
Іван Філіповіч з КВУП “Астравецкая сельгастэхніка”.
Работнікі абслугоўваючай і рамонтнай службаў :
Сяргей Кляпацкі, электрагазазваршчык КСУП “Гудагай”;
Эдуард Мураўскі, электрагазазваршчык КСУП “Гервяты”;
Валерый Скавародка, токар КСУП “Міхалішкі”;
Аляксандр Малашанкоў, токар РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”;
Уладзімір Багдановіч, вартаўнік-грузчык КВУП “Астравецкая сельгастэхніка”.
Спецыялісты ў раслінаводстве:
Наталія Безляповіч, брыгадзір вытворчай брыгады ў раслінаводстве КСУП “Гудагай”;
Яўген Янушкевіч, брыгадзір вытворчай брыгады ў раслінаводстве РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.
Спецыялісты ў жывёлагадоўлі:
Святлана Паршутовіч, брыгадзір вытворчай брыгады ў жывёлагадоўлі МТФ “Індрубка” КСУП “Гудагай”;
Анастасія Баер, брыгадзір вытворчай брыгады ў жывёлагадоўлі МТФ “Кялёйці” КСУП “Гудагай”.
Работнікі ветэрынарнай службы:
Святлана Бразевіч, вядучы спецыяліст па племянным уліку РУП СПЦЖ;
Руслан Стэх, ветурач КСУП “Гудагай”;
Уладзімір Гудойць, ветэрынарны фельчар КСУП “Гервяты”;
Надзея Шушко, загадчыца лабараторыі ветэрынарна-санітарнай эспертызы Астравецкай райветстанцыі.
Эканаміст
Аксана Шостак, эканаміст па працы РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.
Бухгалтар
Яніна Гродзь, галоўны бухгалтар КСУП “Гудагай”.
Спецыялісты інжынернай службы:
Ігар Маркун, галоўны інжынер КСУП “Гервяты”;
Юрый Дзенюш, галоўны энергетык РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.
Вучні агракласаў
Уладзіслаў Кудзелка, СШ №1 г. Астравец;
Іван Вырва, СШ №1 г. Астравец;
Арцём Халецкі, СШ №1 г. Астравец.
Ганаровай граматай Астравецкага раённага Савета дэпутатаў адзначаны
Вацлаў Кандратовіч, трактарыст-машыніст КСУП “Гудагай”;
Міраслава Букель, жывёлавод МТК “Рытань” РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.
Падзячныя пісьмы Астравецкага раённага Савета дэпутатаў атрымалі:
Тэрэса Садоўская, галоўны бухгалтар упраўлення сельскай гаспадаркі і харчавання;
Іван Янушэўскі, трактарыст-машыніст КСУП “Міхалішкі”;
Генаефа Харкевіч, начальнік МТК “Газа” КСУП “Варняны”;
Людміла Стаціна, загадчыца зернескладам КСУП “Гервяты”;
Уладзімір Відзейка, жывёлавод МТФ “Кялёйці” КСУП “Гудагай”;
Сяргей Добыш, трактарыст-машыніст КСУП "Варняны";
Тарэса Лойка, аператар машынага даення МТФ "Варона" КСУП "Варняны".
Падзячнае пісьмо і Дыпломы Гродзенскага абкама прафсаюза работнікаў АПК за перамогу на абласных спаборніцтвах у раёне ўручылі
Марыне Івашка, старшыні прафсаюзнай пярвічнай агранізацыі КСУП “Гервяты”.
на нарыхтоўцы кармоў:
Рымантасу Трапшысу, трактарысту-машыністу КСУП “Гервяты”;
Сяргею Філімоненка, трактарысту-машыністу КСУП “Гервяты”;
Іосіфу Жэгарысу, камбайнеру РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.
Падзякі ад райкама прафсаюза работнікаў АПК атрымалі:
Вікторыя Юргелянец, намеснік дырэктара па ідэалагічнай рабоце КСУП “Гудагай”;
Уладзімір Буркевіч, ветэрынарны фельчар КСУП “Варняны”;
Мар’ян Таль, ветэрынарны ўрач РУП СПЦЖ;
Анжаліка Адамковіч, бухгалтар Астравецкай раённай ветэрынарнай станцыі;
Раман-Зянон Бразевіч, вадзіцель КВУП “Астравецкая сельгастэхніка”;
Святлана Кавалеўская, галоўны спецыяліст аддзела фінансавання, прагназавання і справаздачнасці ў АПК упраўлення сельскай гаспадаркі і харчавання;
Сяргей Вінсла, вадзіцель КСУП “Міхалішкі”;
Алена Бразевіч, аператар машыннага даення КСУП “Гудагай”;
Віктар Грымбоўскі, трактарыст-машыніст КСУП “Гудагай”;
Алег Мельнічук, машыніст экскаватара Астравецкага ПМС;
Галіна Шчамялёва, галоўны заатэхнік РУП "Астравецкі саўгас "Падольскі".
Астравецкае раённае аб’яднанне прафсаюзаў адзначыла:
Надзею Сянюць, жывёлавода МТК “Газа” КСУП “Варняны”;
Гражыну Саўко, галоўнага ветэрынарнага ўрача КСУП “Гервяты”;
Вольгу Валэйка, аператара машыннага даення КСУП “Міхалішкі”;
Мар’яна Комара, брыгадзіра вытворчай брыгады ў раслінаводстве КСУП “Міхалішкі”;
Васіля Рудовіча, вадзіцеля Астравецкай раённай ветэрынарнай станцыі.
Беларускі саюз жанчын –
Наталлю Налівайка, спецыяліста па кадрах КСУП “Гудагай”;
Рэгіну Шафран, дыспетчара КСУП “Гервяты”;
Дануту Бразевіч, галоўнага спецыяліста сектара раслінаводства ўпраўлення сельскай гаспадаркі і харчавання;
Яўгенію Емяльян, агранома-насеннявода КСУП “Міхалішкі”;
Марыю Грынцэвіч, загадчыка фермы МТФ “Варона” КСУП “Варняны”;
Крысціну Захарэвіч, бухгалтара РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.
“Белая Русь” –
Марыю Лапуню, брыгадзіра вытворчай брыгады ў жывёлагадоўлі КСУП “Гервяты”;
Алену Бабойць, загадчыка зернескладам “Дайлідкі” КСУП “Гервяты”;
Валянціну Базюк, загадчыка сталовай КСУП “Гудагай”;
Аліну Буйчык, вартаўніка КСУП “Міхалішкі”;
Аксану Пешка, бухгалтара КСУП “Міхалішкі”.
Астравецкі райкам ГА БРСМ Граматамі адзначыў работу:
Аксаны Высоцкай, брыгадзіра жывёлагадоўчай брыгады КСУП “Гудагай”;
Аляксандра Баера, жывёлавода МТФ “Кялёйці” КСУП Гервяты”;
Валерыі Навіцкай, сакратар пярвічнай арганізацыі БРСМ у КСУП “Міхалішкі”.