Хто стаў лепшымі лёгкаатлетамі раёна

08:21 / 30.04.2019
1342
Школьнікі Астравеччыны бегалі, скакалі, штурхалі ядро, кідалі дыск і дзіду – на гарадскім стадыёне прайшло вясенняе 
першынства раёна па лёгкай атлетыцы.

Дзяўчынкі і хлопчыкі 2001-2003 і 2004-2005 гадоў нараджэння спаборнічалі ў адзінаццаці лёгкаатлетычных відах спорту. 

У выніку пераможцамі спабор­ніцтваў сталі: 

Спартыўная хадзьба на 3 000 метраў :

Сяргей Алёкса (Гудагайская СШ), Іна Пляўга (Спондаўскі НПК), Аляксей Мазура і Мілана Якушчонак (Варнянскі НПК).

Бег на 1 500 метраў :

Андрэй Базюк (гімназія №1), Павел Чабатуль (СШ №2).

Бег на 800 метраў:

Канстанцін Фралоў (Міхаліш­каўская СШ), Дзіяна Юцкевіч (Гудагайская СШ), Максім Бразевіч (Спондаўскі НПК), Яна Казлоўская (Кяме­лішкаўскі НПК).

Бег на 400 метраў:

Эрнэст Масевіч (Гервяцкая СШ), Ангеліна Азацян (Гудагайская СШ), Максім Бразевіч (Спондаўскі НПК), Яна Казлоў­ская (Кямелішкаўскі НПК).

Бег на 200 метраў:

Кірыл Стурліс (СШ №1), Віялета Антановіч (Гудагайская СШ), Павел Чабатуль (СШ №2), Дар’я Антановіч (Гудагайская СШ).

Бег на 100 метраў:

Кірыл Стурліс (СШ №1), Ангеліна Азацян (Гудагайская СШ), Павел Чабатуль (СШ №2), Ангеліна Оліхвер (СШ №1).

Скачкі ў даўжыню:

Станіслаў Маркоўскі (Па­доль­скі НПК), Віялета Антановіч (Гудагайская СШ), Яраслаў Савін (гімназія №1), Ангеліна Оліхвер (СШ №1).

Штурханне ядра:

Роберт Ярмак (СШ №2), Аліна Кукаловіч (СШ №1), Мікіта Лаўрэцкі (СШ №2), Беата Захарэўская (СШ №2).

Кіданне дзіды:

Мікіта Купрэвіч (Міхаліш­каў­ская СШ), Карына Захарэўская (СШ №2), Данііл Радкевіч (Варнянская НПК), Беата Захарэўская (СШ №2).

Кіданне дыска:

Роберт Ярмак (СШ №2), Аліна Кукаловіч (СШ №1), Данііл Радкевіч (Варнянскі НПК), Аліна Сінкевіч (Варнянскі НПК).

Скачкі ў вышыню:

Станіслаў Маркоўскі (Падоль­скі НПК), Вераніка Асадчук (Варнянскі НПК).

У агульнакамандным заліку ў залежнасці ад колькасці вучняў школы былі падзелены на дзве групы. У першай групе месцы размеркаваліся наступным чынам: першае заняла каманда СШ №1, другое – СШ №2, трэцяе – Гудагайская СШ. У другой групе пераможцамі сталі вучні Кямелішкаўскага НПК, на другім месцы – Спондаўскі НПК, на трэцім – Падольскі НПК.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg


Текст: Марина Мацкевич
Фото: Марина Мацкевич
Оставить комментарий
Текст сообщения*
Защита от автоматических сообщений