Пераможцы раённага сельскагаспадарчага спаборніцтва па выніках 2022 года
РАСЛІНАВОДСТВА
Пераможцы спаборніцтва сярод камбайнераў:
1 месца – Яўген Грабоўскі і Сяргей Семянцоў з КСУП “Гудагай”;
2 месца – Уладзімір Шаблавінскі з КСУП “Гудагай;
3 месца – Андрэй Вінцкусь з КСУП “Гервяты”.
Пераможцы спаборніцтва сярод вадзіцеляў:
1 месца – Валерый Кірпа з КСУП “Гервяты”;
2 месца – Аляксандр Ермаковіч з КСУП “Гудагай”;
3 месца – Валерый Змітровіч з КСУП “Гудагай”.
Пераможцы спаборніцтва сярод зернесушыльшчыкаў:
Міхаіл Грымбоўскі і Віктар Янкойць з КСУП “Гудагай”.
Лепшым наёмным камбайнерам прызнаны
Андрэй Міхайлоўскі са Смаргонскага філіялу Гродзенскага аблспажыўтаварыства.
Пераможцы спаборніцтва на корманарыхтоўцы:
1 месца – Міхаіл Лашчонак з КСУП “Гудагай”;
2 месца – Ігар Гудзінскі з КСУП “Гервяты”;
3 месца – Уладзіслаў Млынкоўскі з КСУП “Варняны”.
Пераможцы спаборніцтва сярод вадзіцеляў на адвозцы зялёнай масы:
1 месца – Пётр Сяргей з КСУП “Гудагай”;
2 месца – Віталь Трыбоцкі з РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”,
3 месца – Сяргей Вінсла з КСУП “Міхалішкі”.
ЖЫВЁЛАГАДОЎЛЯ
Пераможцы спаборніцтва сярод аператараў машыннага даення ў даільных залах малочна-таварных комплексаў:
1 месца – Тэрэса Наневіч, Святлана Баран, Марта Бабіч з МТК “Рытань” РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”, якія надаілі ад каровы 5 479 кілаграмаў малака (+150 кг);
2 месца – Юлія Гайдукевіч, Аксана Іллюк, Алена Юковіч з МТК “Падольцы” РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”, якія надаілі ад каровы 5 123 кілаграмаў малака (+442 кг);
Пераможцы спаборніцтва сярод аператараў машыннага даення малочна-таварных ферм:
1 месца – Валянціна Алёкса з МТФ “Дравянікі” КСУП “Гудагай”, якая надаіла ад каровы 6 378 кілаграмаў малака (+105 кг);
2 месца – Галіна Васілеўская з МТК “Індрубка” КСУП “Гудагай”, якая надаіла ад каровы 5 779 кілаграмаў малака (+614 кг);
3 месца – Валянціна Паршутовіч з МТФ “Дравянікі” КСУП “Гудагай”, якая надаіла ад каровы 5 623 кілаграмы малака (+155кг).
Лепшыя жывёлаводы па дарошчванні і адкорме буйной рагатай жывёлы:
Вера Кацяш з комплексу па дарошчванні і адкорме буйной рагатай жывёлы КСУП “Гервяты”;
Павел Карнэцкі з МТФ “Рукшаны” КСУП “Гудагай”;
Валянціна Лукша з МТК “Малі” КСУП “Гудагай”;
Уладзіслава Гарбачова з фермы “Стрыпуны” РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.
ЛЕПШЫЯ Ў ПРАФЕСІІ Ў СВАЁЙ АРГАНІЗАЦЫІ
Галіна Малочка, вядучы ветэрынарны ўрач хімікатаксіколаг Астравецкай райветстанцыі;
Генадзь Малочка, намеснік дырэктара селекцыйна-племяннога цэнтра жывёлагадоўлі;
Алена Сяргей, вядучы аграном-дзяржінспектар інспекцыі па насенняводстве, каранціне і ахове раслін.
Трактарысты-машыністы:
Руслан Маргентал і Павел Захарэўскі з КСУП “Гудагай”;
Валерый Жэгарыс і Здзіслаў Духновіч з РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”;
Іван Алексеявец і Віктар Урбановіч з КСУП “Гервяты”;
Аляксей Мілаш і Віталь Вайнілка з КСУП “Міхалішкі”;
Іосіф Мацкела і Валерый Дзенюш з КСУП “Варняны”;
Віктар Чайкоўскі з КВУП “Астравецкая сельгастэхніка”.
Вадзіцелі:
Іосіф Бабіч з КСУП “Гудагай”;
Валерый Алехна з РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”;
Генадзь Лаўрыновіч з КСУП “Гервяты”;
Баляслаў Кімса з КСУП “Варняны”;
Іван Чайкоўскі з КСУП “Міхалішкі”;
Часлаў Лісоўскі з КВУП “Астравецкая сельгастэхніка”.
Работнікі абслугоўваючай і рамонтнай службаў:
Алег Паршутовіч з МТФ “Індрубка” КСУП “Гудагай”;
Віктар Астроўскі з МТК “Беразоўка” КСУП “Варняны”;
Іосіф Жукоўскі з комплекса па адкорме і дарошчванні КСУП “Гервяты”;
Станіслаў Сялевіч з МТФ “Страча” КСУП “Міхалішкі”;
Юрый Слепіка з МТК “Рытань” РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.
Спецыялісты:
Святлана Паршутовіч, загадчык МТФ “Індрубка” КСУП “Гудагай”;
Аляксей Налівайка, загадчык рамонтнай майтэрні КСУП “Гудагай”;
Віталь Апанасік, галоўны інжынер КСУП “Варняны”;
Данута Барынава, загадчык фермы “Быстрыца” КСУП “Варняны”;
Гражына Саўко, галоўны ветурач КСУП “Гервяты”;
Станіслаў Івашка, намеснік дырэктара КСУП “Гервяты” па вытворчасці;
Ганна Бернюкевіч, загадчык МТФ “Міхалішкі” КСУП “Міхалішкі”;
Алена Садоўская, бухгалтар КСУП “Міхалішкі”;
Луцыя Дземідовіч загадчык фермы “Талюшаны” РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”;
Андрэй Будзько, загадчык рамонтнай майстэрні РУП “Астравецкі саўгас “Падольскі”.